statystyki szczegółowe

Aktualności

2 miejsce w Turnieju Gloria Victis 2016

• autor: victoria2, 2016-07-17 17:39

W niedzielne popołudnie na Stadionie Sportowym w Górkach odbył się Turniej Finałowy Gloria Victis 2016.W turnieju uczestniczyły drużyny: "Górnik" Grabownica, LKS Górki, "Victoria" Niebocko oraz "Iskra" Przysietnica.  Zawody rozpoczęły się minutą ciszy, gdzie uczestnicy uczcili pamięć wieloletniego prezesa OZPNu w Krośnie Jana Ciupki. W meczu otwarcia nasza drużyna zmierzyła się z gospodarzem imprezy - zespołem z Górek. Mecz, jak i cały turniej stał na wysokim poziomie. Było widać zaangażowanie, walkę każdego zawodnika. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1, o zwycięzcy musiały zdecydować rzuty karne, gdzie lepsza okazała się nasza "Victoria", wygrywając w stosunku 4:3.

Skład: Marcinkowski - Kopczyk K., Pach, Kopczyk D., Kikta - Skiba D., Skiba B., Przybysz, Myćka B., - Mazur, Myćka P. oraz Burnat, Lasek, Marczak, Pilszak

Bramka: Myćka P.

Wygrywając mecz z Górkami, zapewniliśmy sobie grę o pierwsze miejsce. W finale zmierzyliśmy się ubiegłorocznym triumfatorem  - "Iskrą" Przysietnica. Mecz finałowy był ozdobą całego turnieju. Wiele emocji, wspaniałych zagrań piłkarskich, zwrotów akcji mogli obejrzeć zgromadzeni kibice na stadionie w Górkach. Lepsza jednak okazała się drużyna z "okręgówki", lecz nasi piłkarze pokazali, że też potrafią grać w piłkę i mogą napsuć wiele krwi wyżej notowanemu przeciwnikowi.

Skład: Marcinkowski - Kopczyk K., Kikta, Skiba, Burnat - Skiba B., Mazur, Przybysz, Myćka B. - Lasek, Myćka P. oraz Pilszak, Marczak

Bramki: Kopczyk K., Przybysz

Klasyfikacja końcowa:
1. "Iskra" Przysietnica
2. "Victoria" Niebocko
3. "Górnik" Grabownica
4. LKS Górki

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Sokoła Domaradz. W bramce zadebiutował trener Maciej Oleniacz, który swoim doświadczeniem na boiskach „Okręgówki” oraz spokojem świetnie dyrygował linia obrony. Już po niespełna 15 minutach pierwszej połowy prowadzimy 1:0 , piłkę wrzuconą w pole karne zgrywa Kuba Kopczyk, a niezawodny „Czesio” Piotr Myćka strzałem z powietrza z okolic 16 m wyprowadza drużynę na prowadzenie. W drugiej części spotkania gra toczyła się w środkowej części boiska, z lekką przewaga Domaradza, który stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji. Po jednym z dośrodkowań piłkę z okolic 4 metrów kieruje zawodnik Domaradza w światło bramki, jednak kapitalnym refleksem popisuję się Oleniacz, na dodatek sędzią odgwizduję zagranie ręką, iż strzał był w stylu Maradonny z Mistrzostw Świata 1986 roku.
Drugą bramkę w tym spotkaniu strzelamy po zabójczej kontrze. Akcję rozpoczyna Oleniacz, który dalekim wyrzutem uruchamia na ataku szybkiego Sabata, ten zabierając się z piłka, wjeżdża w pole karne przeciwnika, wystawia piłkę do Bartka Skiby, a temu pozostaje tylko formalność. Prowadzimy 2:0! Po bramce zawodnicy Domaradza wpadają w furię, kłócą się, że bramka została zdobyta z pozycji spalonej. Bramkarz przyjezdnych odpycha sędziego głównego, a ten nie zastanawiając się, przerywa mecz!

Skład:
Oleniacz - Kopczyk K., Kopczyk D., Kikta, Zimoń - Skiba B., Skiba D., Przybysz, Myćka B., - Lutecki, Myćka P., oraz Tympalski M., Marczak, Marcinkowski, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II